Gimnastyka korekcyjna na basenie

Cele i zadania

1.Poprawa ogólnej sprawności fizycznej dziecka.

2.Kształtowanie odruchu prawidłowej postawy ciała.

3.Korygowanie  istniejących zaburzeń w postawie ciała.

4. Zwiększanie siły vi wytrzymałości mięśniowej co ułatwia utrzymanie prawidłową postawę ciała.

5.Poprawa koordynacji ruchowej .

6.Zdobycie wiadomości i umiejętności jak w życiu codziennym eliminować niekorzystne sytuacje dla postawy oraz jakie sporty i ćwiczenia są przydatne w celu zapobiegania wad postawy.

Zajęcia prowadzone są na basenie dla dzieci z wadami postawy ,nadwagą , niedowagą słabą koordynacją ruchową i sprawnością fizyczną skierowane dla uczniów klas I-III oraz w określonych przypadkach  dla uczniów klas IV-VI .

Ćwiczenia w wodzie oraz pływanie korekcyjne jest  bardzo skuteczna metodą korekcji ze względu na odciążenie kręgosłupa oraz rozluźnienie mięśni poprzez zanurzenie ciała w wodzie.

Zajęcia prowadzone są w poniedziałek w godz.14.15 – 15.00 na basenie

Prowadzący : Renata Rychlińska , Ryszard Kopacki.