PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uczniów kl. I a i I b oraz ich wychowawczynie p. M. Lepkę i p. G. Kośnik przywitały w bibliotece postacie z bajek: Krasnoludek, Hermiona, Pan Kleks, Kot w butach oraz bibliotekarka p. Urszula Suchodolska. Dzieci wykonywały różne zadania zwiazane z biblioteką oraz literaturą dla maluchów. W nagrodę za dobre wykonanie zadania otrzymywały słodkie niespodzianki. Następnie wszedł tajemniczy gość - Królowa Książka, która przekazała dzieciom wiedze  tym, jak należy postepować z wypożyczonymi książkami. Potem dzieci wykazywały, że bardzo dobrze zapamiętały zasady postępowania z książkami. Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki przez Królową Książek. Dzieci otrzymały na pamiątkę zakładki do książek.
      W uroczystości brała udział dyrektor szkoły Elżbieta Borysewicz.

Pierwszaki podczas pasowania z p. Urszulą Suchodolską - bibliotekarką

Mali aktorzy wśród pierwszaków.