WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

rok szkolny 2023/2024

Szanowni Rodzice!

Podjęcie nauki w szkole to duże wyzwanie dla dziecka i rodzica.

Jak postępować, zanim dziecko przekroczy próg szkoły?

1. Rozmawiaj z dzieckiem o szkole podczas wakacji – warto odnieść się do własnych miłych wspomnień.
  2. Pozytywnie nastaw swoje dziecko do nauki. Wytłumacz, że dzięki nauce będzie samodzielne, przeczyta samo ulubioną bajkę, nauczy się liczyć…
  3. Tłumacz dziecku, jak ma się zachowywać w szkole - Trzeba uświadomić dziecku, że w szkole należy słuchać poleceń nauczyciela –tak jak rodziców w domu oraz darzyć szacunkiem starszych i inne dzieci.
  4. Przygotuj z dzieckiem wyprawkę koniecznie w czasie wakacji – zakup przyborów szkolnych może być doskonałą zabawą.

WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

* Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.

W tornistrze:

Zeszyt w wąską linię (bez marginesów) 32 kartkowy- 1 szt. (j. polski).

Zeszyt w kratkę 32 kartkowy – 1 szt.(matematyka).

Piórnik z wyposażeniem, a w nim: linijka, klej w sztyfcie, dobrze tnące nożyczki z zaokrąglonymi końcami, gumka, temperówka, kredki ołówkowe 1 op., ołówek miękki (B) – 2 szt.

W klasie:

·         Blok techniczny biały i kolorowy (A4) po 1 szt.

·         Blok rysunkowy biały i kolorowy (A4) po 1 szt.

·         Teczka papierowa na gumkę 2 szt.

·         Farby plakatowe i akwarelowe (pędzelki: cienki i gruby, kubek)

·         Plastelina – 1 opakowanie.

·         Bibuła 3 dowolnie wybrane przez siebie kolory.

·         Zeszyt papierów kolorowych zwykłych i samoprzylepnych - po 1 szt.

·         Kredki świecowe – 1 op.

·         Komplet podręczników i ćwiczeń „Elementarz odkrywców" wydawnictwo Nowa Era - uczniowie będą na bieżąco otrzymywać od wychowawcy w szkole bezpłatnie.

*  Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową, białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je zawiązać (trampki, tenisówki) z workiem, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej, (worek musi być podpisany).

* Worek materiałowy ze strojem sportowym na zajęcia ruchowe (spodenki, koszulka – 2 komplety) wszystko podpisane.

* STRÓJ GALOWY na różne uroczystości szkolne.

*  RELIGIA – zeszyt w kratkę.

*  JĘZYK OBCY – zeszyt w kratkę.

WSZYSTKIE ZESZYTY I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ.