Chór szkolny „Allegro"
  (szerokość: 338 / wysokość: 248)(szerokość: 375 / wysokość: 249)

Chór szkolny „Allegro" istnieje od 2002 roku. W tym czasie śpiewało wielu zdolnych uczniów, którzy osiągali duże sukcesy .

Pierwszą z nich była Katarzyna Kowalska, która w I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Ekologicznej w Legnicy zdobyła wyróżnienie. Solistka startowała też w programie telewizyjnym „Szansa na sukces". Od 2007 roku chór startował w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Legnicy, gdzie zawsze zajmował I lub II miejsca.

Pierwsi chórzyści: Jadwiga Macewicz, Łukasz Sypień uczestniczyli w muzycznym programie telewizyjnym „Bitwa na głosy". W chórze śpiewały również dwie obecne śpiewaczki operowe: Agata Dembska i Urszula Mras.

Uczennica Małgorzata Szklarz została laureatką Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Operze Wrocławskiej.   W Krakowie i we Wrocławiu występuje nasza chórzystka Maja Grześkowiak.

Od 13 lat chór występuje z powodzeniem i dużym zainteresowaniem przed naczelnymi władzami naszego województwa: Marszałkiem Urzędu Marszałkowskiego, Wojewodą Dolnośląskim, Kuratorem Oświaty i Wychowania. Odbywa się to z okazji wizyty przedświątecznej z życzeniami od Chojnowian dla urzędników wojewódzkich. Nasz szkolny chór i zespoły muzyczne promują nasze miasto i naszą szkołę.

Ostatni sukces solistki  chóru Dominiki Pawłowskiej to pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie „Rozśpiewane nutki" w 2015 roku.

Chór „Allegro" pod kierunkiem Zenona Chmielewskiego występuje podczas uroczystości szkolnych i miejskich uatrakcyjniając je.