Zespół teatralny" Czwórka"

data założenia: 1999 rok

opiekun: Barbara Słotwińska

Praca w kole teatralnym skupia się wokół przygotowania przedstawienia, ale nie występ jest głównym celem całej działalności zespołu.  Najważniejsza jest twórcza aktywność dzieci, ich indywidualny wkład w powstanie przedstawienia oraz ich indywidualny rozwój. Dzieci mają możliwość proponowania własnych rozwiązań, wymyślania postaci i całych scen. Bardzo ważnym elementem zajęć jest również  kształtowanie umiejętności pracy w grupie, tolerancji i wzajemnego zrozumienia

Zajęcia zespołu polegają głównie na zabawie, improwizacji, odkrywaniu własnych możliwości, rozwijaniu kreatywności i wyobraźni.

Zespół  zadebiutował etiudą lalkowo – muzyczną pt. „Ptak" w 2000r. i od tamtej pory  dorobił się kilkunastu przedstawień zrealizowanych w różnej formie, np. teatr przedmiotu, lalkowy, pantomima, teatr cieni, aktorski, musical.

Wspaniałą okazją do prezentacji przedstawień stała się tradycja Szkoły, jaką jest program Dzieci Rodzicom. Od 2002 roku przygotowywany jest w formie spektaklu, w którym ciężar działań aktorskich spoczywa na barkach zespołu.

Przedstawienia:

1. 2000r. Dzieci Rodzicom "Na bezludnej wyspie", etiuda "Ptak"

2. 2001r. Dzieci Rodzicom "Szkoła uczy, bawi, wychowuje", etiuda "Zakochany klaun"

3. 2002r. Dzieci Rodzicom "Podróże w czasie i przestrzeni"

4. 2003r. Występ w ramach akcji „Nie zamykaj oczu" scenki pt. „Przeciw agresji"

5. 2004r. Dzieci Rodzicom „Królowa Śniegu"

6. 2005r.  "Zabawy dykcyjne"

7. 2005r. Dzieci Rodzicom "Spotkanie po latach"

8. 2006r. „Tańczące ptaki"

9. 2007r.Dzieci Rodzicom „Raz na ludowo"

10. 2007r. „Dzieci" część widowiska plenerowego w Treblince

11. 2009r. Dzieci Rodzicom  „Śpiąca królewna"

12. 2010r. Dzieci Dzieciom „Szafa" występ dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3

13. 2011r. Dzieci Rodzicom „Szafa"

14. 2012r. „Jestem" występ podczas Festiwalu Korczakowskiego w Berlinie

15. 2013r. Dzieci Rodzicom „Kopciuszek"

16. 2014r. „Dzikie łabędzie" Przegląd Teatralny „Silebia"

17. 2015r. Dzieci Rodzicom „Czarnoksiężnik z Krainy Oz"

Osiągnięcia:

1.2000 r. Eliminacje Dolnośląskie XI Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży  -    Wyróżnienie honorowe  za przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko" Legnica

2.2003r. Dolnośląski Przegląd Form Teatralnych „F-ART" w Kłodzku Finał Wojewódzki

I miejsce  za przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko"

3.2004r. Dolnośląski Przegląd Form Teatralnych „F-ART" w Kłodzku  Finał Wojewódzki III miejsce za przedstawienie „Kuchlandia, czyli przypowieść o tym, że nie należy wątpić w siebie"

4. 2007r. Pokaz przedstawienia „Tańczące ptaki" w Teatrze Lalka w Warszawie na zaproszenie Stowarzyszenia im Janusza Korczaka.

5. Udział w widowisku plenerowym w Treblince z okazji 65. Rocznicy śmierci Janusza Korczaka i dzieci.

6. 2007r. Pokaz przedstawienia „Tańczące ptaki" w Teatrze Lalek we Wrocławiu na zaproszenie organizatorów Przeglądu Teatralnego „Zielona Gęś".

7. 2012r. Pokaz przedstawienia „Jestem" podczas Festiwalu Korczakowskiego w Berlinie.