login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie - przedstaw

     

                               Spektakl kabaretowy „Strach ma wielkie oczy"

   (szerokość: 375 / wysokość: 284)Dnia 17.11.2014 r. w naszej szkole mieliśmy ciekawych gości z Zespołu Teatralnego- Grupa T z Torunia. W spektaklu profilaktycznym wzięli udział uczniowie wszystkich klas trzecich. Wielka, czerwona biedronka, śmiejąc się, podskakując i robiąc zabawne miny, od razu skradła nasze serca. Na sali nie było osoby, która nie chciałaby towarzyszyć Piegowatej – bo tak się nazywała nasz bohaterka – w jej przygodzie. Z wielką uwagą uczniowie śledzili losy owadzich przyjaciół, a ich problemy okazały się być zaskakująco podobne do ludzkich. Piegowata i jej przyjaciel Żądełko padli bowiem ofiarą przemocy koleżeńskiej w szkole i musieli sobie z nią poradzić. Niestety, nie pomogła tu żadna magia. Rozwiązanie okazało się prostsze – pomogła pani nauczycielka, a Piegowata nauczyła i nas, i siebie samą, że zawsze warto stać po stronie dobra i być uczciwym wobec innych.

Wszyscy widzowie byli zachwyceni spektaklem. Uczniowie szczerze śmiali się z żartów i gagów scenicznych oraz gorąco wspierali biedronkę w jej walce z przemocą. Z zachwytem w oczach patrzyli na kolorowe stroje aktorów, nie ukrywali swej radości, wydawali głośne dźwięki zadowolenia, śmiali się i klaskali. Natomiast nauczyciele podziwiali kunszt i zacięcie kabaretowe aktorów oraz zaskakującą odwagę, pomysłowość i otwartość swoich uczniów w interakcji z aktorami.

Przedstawienie „Strach ma wielkie oczy" w wykonaniu aktorów z Zespołu Teatralnego Grupa T z Torunia  na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów. Spektakl był nie tylko wyśmienitą zabawą, ale również głosem w ważnej sprawie walki z przemocą. Interaktywna forma także  pozwoliła na przećwiczeniu sposobów na rozładowanie złości i radzenia sobie z emocjami w sytuacjach trudnych.

                                                                                                       Opracowanie: M.Pura

 

 

     (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

     (szerokość: 750 / wysokość: 562)

     (szerokość: 375 / wysokość: 667) (szerokość: 375 / wysokość: 667)

    (szerokość: 375 / wysokość: 667) (szerokość: 375 / wysokość: 667)

    (szerokość: 375 / wysokość: 667) (szerokość: 375 / wysokość: 667)

    (szerokość: 750 / wysokość: 1335)

                                                                                                                                         Więcej zdjęć w galerii               E.R

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie