WYCIECZKA I B

DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ W OSTASZOWIE

(szerokość: 375 / wysokość: 248)Dnia 22 maja 2015r. uczniowie klasy I b wraz wychowawczynią i opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Ostaszowa koło Przemowa.

Dzieci miały okazję poznać życie, zwyczaje i kulturę Indian. Pomogły im w tym ciekawie przeprowadzone zajęcia, które rozpoczęły się od pomalowania twarzy w barwy wojenne. Zanim udały się do wioski indiańskiej zwiedzały miejscowe ogrody, jeździły bryczką oraz odwiedziły muzeum gdzie niebywałą atrakcją było oglądanie spreparowanych zwierząt z całego świata. Uczniowie mogli stanąć oko w oko z żyrafą, niedźwiedziem, lampartem, krokodylem, hieną i wieloma innymi przedstawicielami ssaków i ptaków.

(szerokość: 375 / wysokość: 248)W wiosce indiańskiej mogli podziwiać zgromadzone repliki przedmiotów wykorzystywanych przez Indian z terenu Wielkich Równin, w tym zabawki i przedmioty codziennego użytku. Ponadto uczniowie zmagali się z licznymi zadaniami, jak: strzelanie z łuku, rzucanie do celu, pokonywali tor przeszkód.

Po zakończonych zajęciach każdy mógł zaspokoić swój głód jedząc kiełbaski z ogniska, tzw. hot-dogi indiańskie. Po smacznym posiłku znalazł się czas na pamiątkowe zakupy.

Wycieczka podobnie jak pogoda była udana. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

Wych. Dorota Chopkowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Więcej zdjęć w galerii                         E.R