„OD BAJKI DO BAJKI"

(szerokość: 375 / wysokość: 147)Nasza szkoła jest jednym z współorganizatorów Projektu „ Od bajki do bajki", którego głównym organizatorem jest  Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Są to przede wszystkim przedsięwzięcia promujące polską literaturę dla dzieci. Głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz aktywności twórczej w oparciu o literaturę. W ramach projektu, od kwietnia do listopada 2017 r., przeprowadzone będą różnorodne działania czytelnicze, literackie i artystyczne: warsztaty, spotkania autorskie, zajęcia „Bajki pod Słoneczkiem", konkursy, przedstawienie teatralne, w których będą mogły uczestniczyć dzieci z naszej szkoły.

20 kwietnia 2017 r. uczniowie z klas piątych wraz z bibliotekarką udali się do MBP w Chojnowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach pisania bajek prowadzonych przez pisarkę Joannę M. Chmielewską. W maju dzieci będą brać udział w konkursie pięknego czytania, plastycznym, w spotkaniach autorskich z pisarzami: Justyną Bednarek, Melanią Kapelusz, Anną Onichimowską, Elizą Piotrowską autorką książek o Cioci Jadzi, Przemysławem Wechterowiczem.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor i pracowniom MBP w Chojnowie za możliwość udziału w warsztatach pisarskich, a także uczestniczenia w projekcie "Od bajki do bajki"

Koordynator szkolny Elżbieta Rusiecka

Sprawozdanie z warsztatów:

Sprawozdanie

20 kwietnia 2017 r. w MBP w Chojnowie odbyły się warsztaty pisania bajki z Joanną M. Chmielewską, na które udaliśmy się z bibliotekarką p. E. Rusiecką.

Joanna Maria Chmielewska - Pedagog, autorka książek dla dzieci (powieści – „Historia srebrnego talizmanu", „Neska i srebrny talizman", seria poetycka „Zaczarowane rymowanki") i dla dorosłych („Poduszka w różowe słonie", „Sukienka z mgieł"). Za książkę „Neska i srebrny talizman" była nominowana do nagrody literackiej w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011. „Niebieską niedźwiedzicę" czytelnicy uznali Najlepszą Książką Dziecięcą „Przecinek i kropka" 2012 (główna nagroda w konkursie Empiku).

Utwory autorki znajdują się w podręcznikach i antologiach. Prowadzi ona warsztaty twórczego pisania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkanie, w którym uczestniczyliśmy - 19 uczniów z naszej szkoły odbyło się w ramach projektu "Od Bajki do Bajki". Braliśmy udział w zabawie i pisaniu bajki. Pisarka mówiła o sobie oraz bohaterach własnych, niezwykłych książek. Opowiadała również jak powstaje bajka.  Naszym zadaniem było napisanie swojej własnej bajki, która odbywała się w zaczarowanej krainie „Ailarips". Pracowaliśmy w grupach albo samodzielnie. Na zakończenie każdy z nas miał możliwość odczytać swoją „pracę literacką".

Pani Joanna jest bardzo pozytywną oraz utalentowaną kobietą. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemniej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dariusz Porczak

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii  E.R