Świetliczaki śladami Starego Doktora…

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Święto patrona naszej szkoły- Janusza Korczaka, jak co roku obfituje w szereg inicjatyw i przedsięwzięć z tym związanych. Dzieci w świetlicy w przeciągu ostatniego tygodnia zyskały całe pokłady wiedzy na temat życia, twórczości i działalności Starego Doktora.

Wśród zasobów biblioteki wyszukaliśmy wspaniałą opowieść – „Z pamiętnika Blumki", przedstawiającą życie w Domu Sierot, w którym wychowawcą, bratnią duszą i przyjacielem zarazem był właśnie Janusz Korczak. Świetliczaki wsłuchiwały się w historie, które niejednokrotnie wzruszały, przejmowały, ale także cieszyły. Na podstawie wysłuchanych treści odbył się konkurs wiedzy o naszym patronie. Pytania nie należały do najłatwiejszych, mimo to dzieciaki poradziły sobie znakomicie z tym wyzwaniem!

Poza konkursem wiedzy, przeprowadziliśmy „Świetlicowe Januszki" wzorując się na tradycji naszej szkoły. Różnica polegała na tym, że to dzieci wybierały spośród siebie m.in. Baterię roku, Afrodytę świetlicy, Świetlicową mądrą głowę i wiele wiele innych. Poruszenie przy typowaniu konkretnych osób w danej kategorii było niemałe! Ostatecznie wybrane osoby zostały obdarowane pamiątkowymi dyplomami oraz małymi upominkami. Zadowolenie, duma, ekscytacja i uśmiechy podczas wręczenia nagród były ogromne! A to nas cieszy najbardziej, bo przecież „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"!

Natalia Halikowska i Bożena Szarek

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

E.R