DZIAŁALNOŚĆ CZYTELNICZA W ŚWIETLICY

„Czytanie książek to                                                                                                 najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

(szerokość: 375 / wysokość: 249)Nie od dziś wiadomo, że codzienne czytanie dzieciom w szkole wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa . Oczywiście wśród pożytków wypływających ze wspólnego czytania nie można pominąć umiejętności wyciszenia się.  Dzieci świetlicowe  z klas II  często korzystają z takiej formy relaksu,  dlatego też Panie ze świetlicy zaprosiły uczennicę z klasy VIII aKasię Soboń do wspólnego czytania.  Nasze świetliczaki z zainteresowaniem słuchały opowieści „O cioci Jadzi" a także same postanowiły przeczytać parę wierszyków dla starszej koleżanki. Tego dnia w świetlicy panowała iście czytelnicza atmosfera,  a my śmiało możemy stwierdzić, że  dobra, wciągająca lektura potrafi zainteresować  niejednego świetliczka,  dlatego też staramy się codziennie obcować z książką.

Małgorzata Kozioł, Aleksandra Korba

(szerokość: 375 / wysokość: 249) (szerokość: 375 / wysokość: 249)