DZIEŃ GÓRNIKA W ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

(szerokość: 375 / wysokość: 667)Barbórka to tradycyjne święto obchodzone 4 grudnia w dniu św. Barbary. Z tej okazji wszystkie świetliczaki odwiedził pan Krzysztof Kozioł, pracownik KGHM Polska Miedź, który podzielił się z nami wiedzą na temat kopalni oraz opowiedział dzieciom o swojej pracy. Nasi podopieczni z zaciekawieniem słuchali pana górnika, obejrzeli film a także mieli okazję zobaczyć  kawałek skały z rudą miedzi. Nie zabrakło wielu pytań skierowanych przez nasze dzieci do pana Krzysztofa, który chętnie na nie odpowiadał. Dzięki nim dzieci mogły się dowiedzieć m.in. jak nazywa się galowa czapka górnika, co oznaczają poszczególne kolory piór na czapce, dlaczego św. Barbara została patronką górników a także o bezpieczeństwie jakie trzeba zachować podczas wykonywanie pracy pod ziemią.  Na zakończenie spotkania dzieci pięknie podziękowały panu górnikowi, wręczając laurki oraz własnoręcznie zrobioną galową czapkę górniczą z pięknym wierszykiem.  Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas. Śmiało możemy stwierdzić, że takie odwiedziny wpisały się już w tradycję naszej świetlicy. Życzymy panu oraz wszystkim górnikom   bezpiecznej  i szczęśliwej  pracy,  „Szczęść Boże".

Wychowawczynie świetlicy

Wst. E.R