Bal karnawałowy w świetlicy

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Zgodnie z tradycją …"W karnawale -wielkie bale", tak więc i w naszej świetlicy we wtorek 8 stycznia odbył się karnawałowy bal przebierańców.  Na ten niezwykły i pełen radości dzień czekały z niecierpliwością nasze świetliczaki z klas pierwszych i trzecich. Tego dnia dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, kotki, rycerzy, piratki, policjantów, smoków, Batmany, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.  Wszystkie świetliczaki miały karnawałowe maski, które samodzielnie przygotowały wcześniej podczas zajęć świetlicowych. Każdy mógł zaprezentować nie tylko swoje magiczne szaty, ale również swoje umiejętności taneczne. Miłym akcentem była wykazana kreatywność, czyli przygotowanie pomysłowych konkursów przez świetliczaki z klasy III b. „Słodkie nagrody" za udział w konkursach ufundował Mateusz Macherzyński. Wszyscy bawili się w rytm usłyszanej muzyki i brali aktywny udział w organizowanych konkursach. m.in. :taniec z balonami, taneczne krzesła,  kalambury," zgadywanki dziecianki", "pieczenie „faworków- chrustów", itd. Dużo śmiechu było podczas karmienia koleżanki, kolegi.  Dekoracja sali, różnorodność propozycji tańców, zabaw i utworów muzycznych, wszystko to sprawiło, że podczas  całej imprezy świetliczakom  towarzyszył wyśmienity humor. Udało nam się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę, dzieci odśpiewały tegoroczne muzyczne hity. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wychowawczynie

Bożena Szarek i Izabela Wiśniewska