17 grudnia odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla klas III, IV, V i VI. Konkurs miał formę testu, który składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podanych było 5 odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Dodatkowo każdy test był podzielony na trzy części, zawierające pytania o różnym stopniu trudności. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi każdy uczeń otrzymał 3, 4 lub 5 punktów (w zależności od stopnia trudności). Za zaznaczenie błędnej odpowiedzi uczestnik otrzymał punkty ujemne.

Pomimo, że nie mamy laureatów z tego konkursu, niektórzy nasi uczniowie uzyskali zadowalające wyniki.

Z klas III w całym kraju uczestniczyło 597 uczniów. Z naszej szkoły test dla klas trzecich pisało 16 uczniów i jeden uczeń z klasy II a – Dawid Laskowski, który uzyskał najlepszy wynik w szkole na poziomie klas III. Na 240 punktów Dawid zdobył 197 punktów. Z klas III najlepiej napisał Arkadiusz Ligas z klasy III a.

Z klas IV brały udział w Polsce 732 osoby, a z naszej szkoły 5. Najlepsze miejsce w szkole zdobył Kacper Szczepanowski z klasy IV d, uzyskując 193 punkty na 240 możliwych do zdobycia.

Z klas V  startowało w Polsce 812 osób. Ze szkoły z klas V wzięło udział w konkursie 6 osób. Najlepszą lokatę uzyskał Kacper Dudek z klasy V b, zdobywając 198 punktów.

Z klas VI test w całym kraju pisało 705 osób, a w naszej szkole 11 osób. Najlepiej  ze szkoły napisał Szymon Rajczakowski z klasy VI a, uzyskując 206 punktów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!