„Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie"

Już po raz drugi dzieci i młodzież z Chojnowa i okolic wzięła udział w konkursie różańcowym zainicjowanym w naszym mieście przez ks. Jarosława Góreckiego. Zadaniem uczniów biorących udział w zabawie było wykonanie różańca z najróżniejszych materiałów i tym samym zdobycie serc jurorów. Na najlepszych czekały nagrody rzeczowe, dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe, kolorowe różańce.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 w Domu Schrama w uroczyście przystrojonej sali bankietowej. Wśród gości – poza uczniami i nauczycielami – dostrzec można było księży, burmistrza Chojnowa, wójta Gminy Chojnów z żoną, pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie.

Przed ogłoszeniem wyników głos zabrała pani Zofia Kasprzak, członkini jury. W swoim wystąpieniu przedstawiła kryteria, według których przyznawane były nagrody – liczyła się pomysłowość, oryginalność, W finale konkursu „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie" udział wzięło 75 osób z 20 szkół. Łącznie złożono 77 prac. Konkurs przeprowadzono w 3 kategoriach: klasy 1-3 i 4-6 szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne. Jury w składzie:

- ks. Artur Trela

- Zofia Kasprzak

- Kazimiera Laskowska

- Barbara Landzberg

- Agnieszka Tworzydło

po obejrzeniu wszystkich różańców zdecydowało przyznać:

zwracano uwagę na ilość włożonej pracy.

Wśród klas 1-3 szkół podstawowych:

1. Agata Pikur (SP w Krzywej)

2. Konrad Kwidzyński (SP w Rokitkach)

3. Grzegorz Mysiak (SP w Chocianowie)

Wyróżnienia:

- Łukasz Bieliński (SP w Niedźwiedzicach)

- Aleksandra Ziembowicz (SP w Krzywej)

- Igor Zguda (SP w Niedźwiedzicach)

- Emilia Borejko (SP w Parchowie)

- Malwina Bojczuk (SP 4 w Chojnowie)

Wśród klas 4-6 szkół podstawowych:

1. Kinga Bogacz (SP w Budziwojowie)

2. Weronika Grudzień (SP 4 w Chojnowie)

3. Tomasz Bogacz (SP w Budziwojowie)

Wyróżnienia:

- Mateusz Wasylik (SP w Chocianowie)

- Honorata Zawierucha (SP w Gromadce)

- Maciej Kądziołka (SP4 w Chojnowie)

Wystawa różańców wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach konkursu „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie" znajduje się na pierwszym piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie.

Zdjęcie pozyskano dzięki uprzejmości www.chojnow.pl