11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska"

Józef Piłsudski

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. W dniach poprzedzających tę ważną datę w historii Polski, w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć o tematyce patriotycznej. Wychowawcy przybliżyli dzieciom okoliczności i postaci historyczne związane z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości w 1918r. W ciszy i zadumie wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, uczniowie przypomnieli sobie Katechizm polskiego dziecka W. Bełzy. Na dowód tego, że pamiętamy o losach naszej ojczyzny i nosimy ją w  sercu, przypięliśmy do bluzek  biało – czerwone flagi. Dzieci wykonywały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi.

Bożena Szarek, Aleksandra Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 250)  (szerokość: 375 / wysokość: 250)

(szerokość: 375 / wysokość: 250) (szerokość: 375 / wysokość: 250)