W piątek 24 maja klasy VII c i VII d wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anetą Czapską i p. Marzeną Rudzką – Kupczyńską uczestniczyły w warsztatach „Jak odzyskiwać wodę?". Udział w tych warsztatach i wyjazd do Warszawy były nagrodą w konkursie „Dzieci chronią klimat" organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa. Warsztaty odbywały się na Akademii Pedagogiki Specjalnej, a poprowadziła je dr Aneta Afelt, naukowiec  - geograf i hydrolog, która aktualnie pracuje w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) w zespole, który opracowuje codzienną prognozę pogody w Polsce. Podczas warsztatów uczniowie mogli się dowiedzieć, dlaczego klimat się ociepla i jakie będą  tego skutki. Ważnym zagadnieniem okazało się również zużycie wody.  Pod okiem prowadzącej uczniowie sami wykonali filtr do wody i przeprowadzili doświadczenia, aby oczyścić wodę chemicznie i biologicznie. Doświadczenia te dokładnie opisywali.  W końcowej części warsztatów uczniowie poznali nowoczesne rozwiązania stosowane w miastach w celu zatrzymywania wody oraz uświadomili sobie, jak na co dzień postępować ekologicznie i nie przyczyniać się do niebezpiecznych zmian klimatycznych.

Udział w warsztatach z pewnością poszerzył wiedzę i horyzonty uczniów, pozwolił im się zetknąć z „wielkim światem" nauki i wpłynął na kształtowanie bardziej świadomej ekologicznie postawy.

więcej zdjęć w galerii