PAMIĘTAMY

(szerokość: 375 / wysokość: 500)W związku ze Świętem Zmarłych członkowie kółka czytelniczego poddali się nastrojowi powagi, zadumy i refleksji czytając wiersze o przemijaniu, czczeniu pamięci zmarłych oraz o tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. Przygotowali „SERDUSZKA PAMIĘCI", które położyli na grobach swoich bliskich, znajomych lub na grobach żołnierskich. Natomiast uczniowie klasy III b przygotowali „LAMPIONY PAMIĘCI", które postanowili zapalić przede wszystkim na grobach, na których nikt lampki nie zapali. Uczniowie wiedzą, że pamięć o zmarłych i dbanie o ich groby jest wyrazem miłości, szacunku i wdzięczności i świadczy nie tylko o naszym przywiązaniu do bliskich, którzy już odeszli, ale także o naszej kulturze.

G. Kośnik

Więcej zdjęć w galerii               E.R