Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego

„Medialni Poligloci"

(szerokość: 375 / wysokość: 281)W czwartek 28 listopada odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego „Medialni Poligloci". Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny z klas V i VI z chojnowskich podstawówek -  Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. Uczniowie zmagali się z różnego rodzaju zadaniami  i łamigłówkami językowymi. Spora część zadań miała charakter interaktywny i rozwiązywana była w aplikacji learningapps oraz kahoot. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością gramatyki i  słownictwa angielskiego z różnych kategorii oraz wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. Ważny był też refleks i tempo odpowiadania na pytania, zwłaszcza przy ostatnim zadaniu, kiedy zawodnicy na tabletach rozwiązywali quiz w aplikacji kahoot.

Po wyrównanych zmaganiach I miejsce zajęła drużyna z SP 4 (szerokość: 375 / wysokość: 281)w składzie: Aleksandra Brzeźniakiewicz i Miłosz Szaja z klasy V c oraz Dawid Jamry i Paulina Fudala z klasy VI b. Na II i III miejscu znalazły się drużyny z SP3, IV miejsce należało do drużyny z SP4 w składzie Natasza Kuczak i Maja Kańczuga z klasy V d oraz Hanna Fidor i Hanna Perchaluk z klasy VI d. Drużyny otrzymały dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu dostali nagrody – gadżety związane z językiem angielskim, przybory szkolne i pomoce dydaktyczne do nauki języków. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego: pani Aneta Czapska i pani Justyna Dziubak – Sobiechowska.

Więcej zdjęć w galerii               wst. E.R