„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego"

Akcja "Misyjny opatrunek"

Serdecznie dziękuję Uczniom i Rodzicom naszej szkoły za ogromne zaangażowanie w akcję "Misyjny opatrunek" którą  przeprowadziliśmy jako odpowiedź na apel Papieża Franciszka, aby miesiąc październik przeżyć jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. wsłuchując się w słowa Ojca Świętego, że ten czas ma " być wstrząsem, aby nas pobudzić do czynienia dobra. " udało się nam zebrać różnej wielkości materiały opatrunkowe : 116 opasek opatrunkowych, 25 bandaży, 15 opakowań plastrów, 22 opaski elastyczne, 467 kompresów z gazy, duże opakowanie rękawiczek lateksowych oprócz tego wodę utlenioną, sól fizjologiczną i koc ratunkowy. Dzięki hojności naszej społeczności szkolnej mogliśmy wysłać dość pokaźną paczkę do Referatu Misyjnego w Pieniężnie dla misyjnych klinik, szpitali i ośrodków zdrowia, szczególnie prowadzonych przez misjonarzy w ubogich krajach Afryki i Azji.

I. Putera

(szerokość: 750 / wysokość: 1333)    E.R