KONKURSY CZYTELNICZE
PRAWO BIBLIOTECZNE
NAJLEPSI CZYTELNICY - CZYTELNICTWO
PLATFORMA EDUKACYJNA

to przybytek na oścież otwarty,
zapraszający każdego w progi.
Wejdź gościu i stań się przyjacielem.
Jan Wiktor

Bibliotekarze:

mgr Elżbieta Rusiecka

mgr Urszula Suchodolska

MULTIMEDIALNE CENTRUM DYDAKTCZNE

Biblioteka szkolna składa sie z trzech pomieszczeń: wypożyczalni, czytelni i pokoju opracowania zbiorów. Uczniowie mogą skorzystać ze zbiorów zgromadzonych w bibliotece, a także z komputerów, które znajdują sie w czytelni. W bibliotece organizowane są konkursy czytelnicze, wystawy, pasowanie na czytelnika, kiermasz książki używanej, realizowany jest pragram "Cała szkoła czyta dzieciom", a także działa Koło Przyjaciół Biblioteki (KPB założone w październiku 2006 roku).

Oferujemy naszym czytelnikom księgozbiór liczący ponad 13146 tysięcy woluminów, 190 zbiorów specjalnych: kasety wideo, nagrania magnetofonowe, płyty kompaktowe z programami, lekcjami wychowawczymi, 514 broszur oraz czasopisma dla dzieci i nauczycieli. Posiadamy zbiory regionalne dokumentujące naszą miejscowość, dokumenty z życia szkoły, a także kartoteki zagadnieniowe.

Księgozbiór rozmieszczony jest w działach:

1. Literatura piękna dla dzieci i młodzieży

Bw - bajeczki, wierszyki
B - baśnie
Obn - Opowiadnia dla młodszych dzieci
P - powieści i opowiadania przygodowe
P-F - powieści i opowiadania przygodowo-fantastyczne
P-S - powieści i opowiadania przygodowo-sensacyjne
H- powieści i opowiadania histryczne
Ob - powieści i opowiadania obyczajowe
Prz - powieści i opowiadania przyrodnicze
Pod - powieści i opowiadania podróżnicze

2. Lektury (ułożone wg. klas)

3. Księgozbiór podręczny - encyklopedie, słowniki, atlasy, biografie

4. Księgozbiór dla nauczycieli - literatura pedagogiczna, psychol.
      pozycje metodyczne do  przedmiotów.

5. Poezja, dramat

6. Literatura popularnonaukowa: pozycje z zakresu filozofii,
    historii, prawa, przyrody, biologii, techniki, językoznawstwa,
     nauki o literaturze, chemii, medycyny (ułożone wg. UKD)

Nowe pozycje w bibliotece

1.                    W sidłach: lekcje przestrogi – film

2.                    Oni: lekcje przestrogi – film

3.                    Obietnica: lekcje przestrogi – film

4.                    TV story: lekcje przestrogi – film

5.                    Matematyk: multimedialny nauczyciel

6.                    Stop agresji fizycznej – lekcje wychowawcze

7.                    Stop agresji psychicznej

8.                    Fala, czyli pierwsze dni w szkole

9.                    Alkohol uzależnienie

10.                 Bezpieczna ulica – film

11.                 Bezpieczna szkoła – film

12.                 Biomedyczne zabiegi ratujące życie – film

13.                 Materiały do pracy z uczniem o specyficznych potrzebach edukacyjnych

14.         Stress w szkole - film

15.         Ucieczki z domu - film

16.         Bezpieczne wyjazdy - film

17.         Zagrożenia na imprezach - film

18.         Ochrona przed sektą - film

zaprasza czytelników codziennie
w godz.

poniedziałek 800-1500
wtorek 800-1500
Środa 800-1500
czwartek 800-1500
piątek 800-1500

Rok szkolny 2009/2010

Platforma zdalnego nauczania ma służyć uczniom w uczeniu się, zaś nauczycielom w nauczaniu. Mamy nadzieję, że platforma będzie pomocna i efektywnie wypełni przydzieloną jej funkcję.

Więcej informacji pod hasłem Platforma Edukacyjna na stronie głównej biblioteki szkolnej.

Zapraszam!

"Rozczytana szkoła"

Nasza szkoła przystąpiła do Programu „Rozczytana szkoła". Celem Programu jest zwiększenie czytelnictwa wśród młodzieży oraz zachęcenie młodych osób do aktywnego poszerzania wiedzy i e-learningu. Konkurs trwa od października 2009 do końca maja 2010.

Uczniowie udzielają odpowiedzi na PYTANIA KONKURSOWE za poprawne odpowiedzi zbierają indywidualne punkty dla siebie i mają możliwość zamiany na nagrody. Dodatkowe 25% punktów ucznia za udzielenie odpowiedzi na Pytania Konkursowe jest przypisywane jego szkole. Czyli zbiera punkty dla siebie i dla szkoły. Suma wszystkich zebranych w ten sposób przez szkołę punktów stanowi wynik, który decyduje o pozycji szkoły w klasyfikacji. Przez uczniów zbierających punkty w ramach szkoły rozumie się uczniów, którzy w okresie miesiąca zdobędą minimum 20 pkt. Za odpowiedzi na pytania, a w okresie całego konkursu – minimum 100 pkt.

NAGRODY!

Szkoły, które zdobędą I, II, III pozycję w jednej z kategorii konkursowych (sport, motoryzacja, wiadomości, komputery, nauka i technika, zdrowie i uroda, rozrywka, matematyka, język polski, historia, biologia, informatyka itd.) – będą mogli wybrać swoje nagrody za zebrane punkty z katalogu nagród przypisanej danej kategorii/ w kategorii szkoły. Za indywidualne punkty każdy uczeń może otrzymać nagrodę wybraną przez siebie i dla siebie z Katalogu nagród.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: W BIBLIOTECE SZKOLNEJ U KOORDYNATORA p. Elżbiety Rusieckiej oraz na stronie internetowej:

www.przeczytamwszystkich.pl/start

Wystarczy przyjść do biblioteki i w czytelni razem z bibliotekarka zapisać się do swojej klasy przystępującej do Programu „Rozczytana szkoła". Zapraszam uczniów do czytelni!!!

Kilka wskazówek dla uczniów:

- mieć swój e-mail,

- wystarczy wejść na stronę www.przeczytamwszystkich.pl/start,

- rozczytana szkoła,

- moja szkoła,

-wejdź i zarejestruj się (login, hasło, powtórzone hasło, e-mail, kod z obrazka,

zaznaczenia oświadczenia zapoznanie się z regulaminem i wyrażenia zgody

na przetwarzanie danych)

- zarejestruj się

- po pojawieniu się napisu o aktywacji konta, przejdź do poczty i kliknij na link

aktywacyjny,

- logowanie: logon i hasło

- wypełnianie krótkiej ankiety,

- udzielanie odpowiedzi na pytania konkursowe z zakresu matematyki, geografii,

Fizyki, biologii, języka polskiego, informatyki.

Zapraszam do czytelni!!!

Elżbieta Rusiecka