"CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

2006/2007
     Korzyści, które płyną z głośnego czytania w każdym wieku, są nieocenione:

- czytanie rozwija i pobudza wyobraźnię,

- uczy myślenia,

- poprawia koncentrację,

- rozwija język,

- pozwala zrozumieć siebie i innych ludzi

- kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na cale życie

W naszej szkole jest realizowany program "Cała szkoła czyta dzieciom", opracowany przez bibliotekarkę p. E. Rusiecką.  W pażdzierniku Dyrektor Szkoły p. Elżbieta Borysewicz i Wicedyrektor Szkoły p. Beata Kornicka były gośćmi w bibliotece. Dzieciom z  klasy drugiej czytała pani dyrektor, a w klasie  trzeciej pani wicedyrektor. Uczniowie wysłuchali kilka rozdziałów z  książki G. Kasdepke pt. "Bon czy ton". Odpowiadali na pytania związane z treścią, potrafili odegrać scenkę dotyczącą zachowania się w restauracji.

Dyrektor Szkoły: Elżbieta Borysewicz

Wicedyrektor Szkoły: Beata Miler-Kornicka

26 stycznia w ramach programu "Cała szkoła czyta dzieciom"klasie III d czytała pedagog szkolny p. Maria Pura.

29 marca 2007 r. klasie III b w ramach realizacji programu "Cała szkoła czyta dzieciom" czytała pani B. Szarek kierowniczka świetlicy szkolnej.