„O bezpieczeństwie" nigdy za wiele...

W każdej społeczności, nawet najbardziej praworządnej i zorganizowanej dochodzi do sytuacji nieprzewidzianych, zagrażających bezpieczeństwu. W ubiegłym roku nasza szkoła zdobyła ważny certyfikat „ Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo". Znaczy to, że staramy się o to, aby uczniowie czuli się w naszej szkole dobrze. Czy to znaczy, że wszyscy mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa- prawdopodobnie nie.

Agresję i przemoc fizyczną można łatwo zauważyć i szybko reagować w przypadku jej wystąpienia. Istnieje także przemoc emocjonalna, psychiczna- trudna do wychwycenia a równie dotkliwa i mogąca powodować tragiczne konsekwencje.

Tę właśnie tematykę poruszał spektakl „Pętla zdarzeń", który obejrzeli uczniowie klas IV- VI w dniu 15 października 2009 roku. Spektakl wykonała grupa teatralna „ Inspiracja" z Krakowa.

Scenariusz spektaklu był bazą do przeprowadzenia cyklu aktywnych lekcji wychowawczych, które przeprowadzi pedagog szkolny.

Maria Pura