Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży

Z inicjatywy Komisji Europejskiej telefony zaufania dla dzieci i młodzieży o numerze 116111 powstają we wszystkich krajach UE. W naszej szkole odbyła się akcja związana z tą inicjatywą. W szkole rozwieszono plakaty informujące o Telefonie Zaufania, rozdano uczniom ulotki.

W klasach starszych pedagog szkolny przeprowadził warsztaty na powyższy temat. Uczniowie wiedzą w jakich sytuacjach można zadzwonić do telefonu zaufania, jak działa  i w jaki sposób można uzyskać pomoc. Wiedzą także, że dzwonienie z intencją zrobienia żartu niesie za sobą poważne konsekwencje.

Uczniowie mogą kontaktować się online z konsultantami Telefonu Zaufania wchodząc na stronę internetową ( www.116111.pl).

Maria Pura