Profilaktyka z TEATREM „INSPIRACJA"

W DNIU 18 LISTOPADA 2011 r w naszej szkole gościł teatr z Krakowa. W pięknym widowisku „Poskromienie nieznośnego smoka" udział wzięły wszystkie klasy I-III.

Atutem widowiska były atrakcyjne kostiumy oraz wesołe i skoczne piosenki. Bajkowa konwencja przedstawienia poruszała ważkie dla dzieci treści. Aktorzy uczulali na zjawisko agresji i przemocy. Uczyli przestrzegania norm i reguł współżycia w społeczeństwie.

W dzisiejszych czasach, pełnych napięć- bajkowa forma widowiska w przystępny sposób uczyła empatii, komunikowania się oraz tego jak radzić sobie ze swoimi uczuciami.

Maria Pura

więcej zdjęć w galerii

Widowisko profilaktyczne:

"Złudzeniom NIE! Iluzji TAK !"

07.12.2011 roku

Ponad 250 uczniów naszej szkoły poddawało się urokowi magii i iluzji podczas przedstawienia, które odbyło się w dniu 07.12.20101 r. Przedstawienie pod tytułem „Złudzeniom NIE! Iluzji TAK!" zorganizowano dzięki , środkom pozyskanym z Urzędu Miasta w Chojnowie na działania profilaktyczne.Widowisko artystyczno – profilaktyczne bawiło uczniów klas IV-VI a przygotowany program był tak zróżnicowany, że trafił i do młodszych i do starszych nieco odbiorców. Zabawa okazała się na tyle ciekawa, że niemal wszyscy chcieli asystować iluzjoniście p. Grzegorzowi Klatowi i jego asystentce p. Alicji Drozdowskiej w ich magicznych eksperymentach.

Jednym z najciekawszych elementów widowiska, okazał się pokaz, podczas którego pan Grzegorz wlewa uczniowi gimnazjum za pomocą lejka piwo bezpośrednio do głowy. Eksperyment ten miał pokazać jak zgubny jest wpływ alkoholu na organizm młodego człowieka. Myślenie chłopca zostało tak zaburzone, iż nie był w stanie odkryć, w której ręce został ukryty przez magika przedmiot.

Innym ciekawym elementem programu było pokazanie w bardzo obrazowy sposób, ile substancji smolistej zostaje w płucach po wypaleniu papierosów. Podczas występu przekazane zostały podstawowe wiadomości z dziedziny profilaktyki uzależnień od tytoniu alkoholu, papierosów.

Program ten bardzo podobał się wszystkim, świadczą o tym gromkie brawa i uśmiech na twarzy naszych uczniów.

Maria Pura

więcej zdjęc w galerii

"Piekielnie anielska sztuka"

KLIKNIJ aby przeczytac o tym spektaklu