III DOLNOŚLĄSKIE FORUM

KÓŁ PRZYJACIÓŁ DZIECI

W dniach 4-5 listopada odbyło się III Dolnośląskie Forum Kół Przyjaciół Dzieci, organizowane przez legnicki oddział TPD. Konferencję poświęcono otwartej dyskusji na temat upowszechniania działań kół przynależących do Regionalnego Oddziału Dolnośląskiego.

Gościem specjalnym był Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Udział w forum wzięli również p. Wiesław Kołak - prezes Zarządu Głównego TPD, p. Józef Bogdaszewski - prezes Krajowego Komitetu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD, przedstawiciele samorządów, kuratorium oświaty i 80 najaktywniejszych Kół Przyjaciół Dzieci z Dolnego Śląska.

Uroczyste otwarcie Forum odbyło się 4 listopada w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Po części oficjalnej goście odwiedzali Koła Przyjaciół Dzieci przy placówkach działających w Oddziale Miejskim i Okręgowym TPD.

W naszej szkole przyjęliśmy 5 osobową delegację: p. Janinę Mazur (Starosta), p. Janusza Wawrzyszko, p. Leokadię Łyszkiewicz, p. Henryka Kamyka, p. Danutę Synowiec. Gości powitała Dyrekcja szkoły wraz z Członkami Koła Przyjaciół Dzieci. W spotkaniu uczestniczyli również najmłodsi wolontariusze, którzy wystąpili w przedstawieniu pt. „Siła wolontariatu". Wizytę urozmaicił również koncert skrzypcowy w wykonaniu uczniów klasy VIc – Wiktora Cieśli i Willema Kerstens. Przewodnicząca zaprezentowała trzyletnią działalność Koła Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 4. Uwieńczeniem spotkania była rozmowa dotycząca współpracy Członków oraz dalszego rozwoju Koła.

W drugim dniu (5 listopada) uczestnicy Forum obradowali w zespołach problemowych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, wypracowując dalsze kierunki działania oraz wyznaczając kolejne zadania związane z powoływaniem nowych Kół Przyjaciół Dzieci.

III Dolnośląskie Forum było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń między Członkami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z całego województwa.

Przewodnicząca Koła

Aleksandra Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 280)(szerokość: 375 / wysokość: 280)(szerokość: 375 / wysokość: 280)(szerokość: 375 / wysokość: 280)(szerokość: 375 / wysokość: 280)(szerokość: 375 / wysokość: 280)(szerokość: 375 / wysokość: 280)(szerokość: 375 / wysokość: 280)

Więcej zdjęć w galerii