WIZYTA UCZENNICY Z NIEMIEC W NASZEJ SZKOLE
 

  (szerokość: 375 / wysokość: 500)10 października mieliśmy przyjemność gościć uczennicę niemieckiej szkoły -Michelle, która na stałe mieszka w Niemczech i uczęszcza do Leibnitz-Realschule w Wolfenbüttel.  

Michelle jest kuzynką naszej uczennicy i zgodziła się aby wziąć udział w kole zainteresowań z języka niemieckiego w klasie Vc , na które ja zaprosiliśmy wspólnie z p. Sabina Kaszowską. Była to wspaniała okazja do pokonania bariery językowej.

Na początku Michelle przedstawiła się w języku niemieckich, opowiedziała o sobie w języku niemieckim. Później uczestniczyła w zabawach językowych i rozwiązywała wspólnie z nami zadania na tablicy interaktywnej.

Na koniec zajęć zorganizowaliśmy sobie krótką pogawędkę z Michelle i zadawaliśmy jej po niemiecku różne pytania o wiek, miejsce zamieszkania, ulubione jedzenie, sport….  Każdy uczeń chciał się wykazać i pomimo drobnych błędów gramatycznych, było to niesamowite i motywujące do nauki przeżycie!!!

 (szerokość: 750 / wysokość: 562)

 (szerokość: 750 / wysokość: 562)


           MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TŁUMACZA                                                         

   (szerokość: 190 / wysokość: 116)30 września 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Z tej okazji p. Sabina Kaszowska wraz z uczniami klas VI przeprowadziła zajęcia tłumaczeniowe z języka angielskiego, na których uczniowie mogli się wcielić w prawdziwych tłumaczy.

 Na początku zajęć uczniowie dowiedzieli się kto to jest tłumacz, jakie są rodzaje tłumaczeń,  kto jest patronem tłumaczy oraz jakie kompetencje powianiem posiadać dobry tłumacz ustny i pisemny. Następnie  uczniowie dokonali przekładów tekstów z języka angielskiego na polski lub polskiego na angielski. Każdy wybrał tekst o innym stopniu trudności i tematyce. Uczniowie tłumaczyli również różnorodne teksty np. komiksy, streszczenia filmów, opis krajobrazu, dowcipy, dialogi z życia codziennego i życiorysy. Podczas tłumaczeń uczniowie wspomagali się tłumaczami online, korzystając ze smartfonów i słowniczków. Był to czas na pokonanie bariery językowej, poszerzenie swoich umiejętności językowych i zastosowanie ich w praktyce.

Początkujący tłumacze spisali się na piątkę. Część uczniów dokonała przekładu ustnego bez pomocy słownika, co zasługuje na wielki podziw i odwagę.  Niektórzy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że jest to trudna praca i wymaga olbrzymiej wiedzy i umiejętności ale daje ogromną satysfakcję.

 (szerokość: 750 / wysokość: 562)

 (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

 (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

 (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

 (szerokość: 750 / wysokość: 562)


                                                             
                                                        
Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie