WIZYTA UCZENNICY Z NIEMIEC W NASZEJ SZKOLE

(szerokość: 375 / wysokość: 500)10 października mieliśmy przyjemność gościć uczennicę niemieckiej szkoły -Michelle, która na stałe mieszka w Niemczech i uczęszcza do Leibnitz-Realschule w Wolfenbüttel.

Michelle jest kuzynką naszej uczennicy i zgodziła się aby wziąć udział w kole zainteresowań z języka niemieckiego w klasie Vc , na które ja zaprosiliśmy wspólnie z p. Sabina Kaszowską. Była to wspaniała okazja do pokonania bariery językowej.

Na początku Michelle przedstawiła się w języku niemieckich, opowiedziała o sobie w języku niemieckim. Później uczestniczyła w zabawach językowych i rozwiązywała wspólnie z nami zadania na tablicy interaktywnej.

Na koniec zajęć zorganizowaliśmy sobie krótką pogawędkę z Michelle i zadawaliśmy jej po niemiecku różne pytania o wiek, miejsce zamieszkania, ulubione jedzenie, sport….  Każdy uczeń chciał się wykazać i pomimo drobnych błędów gramatycznych, było to niesamowite i motywujące do nauki przeżycie!!!