Z okazji Święta Niepodległości 7 listopada w naszej szkole uczniowie należący do kółka historycznego przedstawili inscenizację „Droga Polaków do wolności". Dzieci ubrane w historyczne kostiumy (wypożyczone z teatru legnickiego) odtworzyli najważniejsze wydarzenia i postaci walczące o niepodległość. Starali się przybliżyć młodszym koleżankom i kolegom zawiłe losy narodu polskiego w okresie zaborów.

Coroczne obchody Święta Niepodległości stały się tradycją szkoły. W tym roku dodatkowo klasy piąte wzięły udział w konkursie pieśni patriotycznej. Różnorodne stroje, ciekawe rekwizyty, dobre wykonanie pieśni - urozmaiciły obchody tego święta.

Wyróżniającym się klasom pani wicedyrektor Beata Miler-Kornicka wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Fundatorami słodyczy byli kierownicy sklepów spożywczych – pani Ewa Chorap, pan Tadeusz Wolski, pan Jan Kureń. Serdecznie im dziękują – dyrekcja oraz opiekunka kółka historycznego pani Małgorzata Cieśla.