„MALUCHY LUBIĄ WIERSZE"

Organizowanie konkursu recytatorskiego „Maluchy lubią wiersze" dla klas I-III jest wieloletnią tradycją naszej szkoły. Coroczne spotkanie z poezją ma na celu uświadomienie jak ważną rolę odgrywa ona w dziecięcym świecie. Poezja nie tylko uczy i bawi, ale także wzrusza, jest o nas i dla nas.

Hasło towarzyszące konkursowi „30 lat z poezją za pan brat" nawiązywało do najważniejszego w tym roku wydarzenia dla naszej szkoły, a mianowicie 30-stego jej jubileuszu. Z tej okazji dzieci ze świetlicy ułożyły wierszyki- rymowanki o naszej szkole, które stanowiły miły akcent podczas przerwy między występami kolejnych konkursantów. Inną atrakcją, która miała miejsce jeszcze przed występami, były zagadki  dla publiczności sprawdzające wiedzę na temat bohaterów dziecięcej literatury i poezji. Z dobrych odpowiedzi powstał kolorowy tort na trzydzieste urodziny Czwórki.

Do konkursu przystąpiło 11 zuchów. Poziom ich występów okazał się bardzo wysoki, dlatego też komisja w składzie p. dyrektor Elżbieta Borysewicz, p. Anna Denisiak- nauczycielka j. polskiego, p. Joanna Kamień- przewodnicząca rady rodziców, miała bardzo trudne zadanie do wykonania. Po zaciętej dyskusji, decyzją  komisji wyniki konkursu recytatorskiego przedstawiają się następująco:

KLASY I                                            KLASY II

I miejsce- Oliwia Kawka kl. Id                     I miejsce- Maciej Stelmach kl. IIc

II miejsce- Kinga Adamska kl. Ia                II miejsce- Nikola Sal kl. IIa

III miejsce- Natalia Janczyńska kl. Ib       III miejsce- Zuzanna Gawron kl. IId

IV miejsce- Kinga Gruchalska kl. Id            IV miejsce- Martyna Wołowacz kl.IIb

KLASY III

I miejsce- Wojciech Smoczyński kl. IIIc

II miejsce- Monika Kucyk kl. IIIb

III miejsce- Szymon Pawłowski kl. IIIa

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zaś zdobywcy pierwszych miejsc szykują się do rejonowego etapu konkursu. Trzymamy za nich kciuki!

Organizatorki konkursu

Natalia Halikowska, Aneta Tłuściak

(szerokość: 375 / wysokość: 250) (szerokość: 375 / wysokość: 250)
  (szerokość: 375 / wysokość: 250) (szerokość: 375 / wysokość: 250)