ORTOGRAFICZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

(szerokość: 236 / wysokość: 295)W czwartek 2 czerwca w Domu Schrama odbyło się XIII Chojnowskie Dyktando. Wcale nie okazało się ono pechowe dla uczniów naszej szkoły. Udało im się bowiem znaleźć w najlepszej dziesiątce!

Wicemistrzem Ortografii Ziemi Chojnowskiej został Stanisław Henś z klasy IV a

VI miejsce zdobył Michał Chopkowicz z klasy V c

IX miejsce przypadło Mikołajowi Wołoszynowi z klasy V c

W tegorocznym Dyktandzie w kategorii szkół podstawowych wzięło udział 69 uczniów ze szkół z miasta i gminy Chojnów, konkurencja była więc bardzo duża. W związku z rokiem Henryka Sienkiewicza tematyka Dyktanda związana była z twórczością tego pisarza, a szkoły podstawowe pisały o znanym sobie bohaterze powieści „W pustyni i w puszczy" – Stasiu Tarkowskim. Organizatorem Dyktanda był Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, a jego teksty opracowywały polonistki chojnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, wśród których znalazły się p. Beata Wawrzeńczyk oraz p. Aneta Czapska (którą uczniowie naszej szkoły znają jako anglistkę, a która z wykształcenia jest także polonistką).

Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesów i zapraszamy za rok!

Wręczenie nagród nastąpi 4 czerwca 2016 r. w sobotę po zakończeniu korowodu.

(szerokość: 375 / wysokość: 666) (szerokość: 375 / wysokość: 666)

E.R