KONKURS TPD CHROŃMY PRZYRODĘ OJCZYSTĄ

Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, kształtowanie humanistycznej postawy człowieka wobec zwierząt i przyrody, promowanie działań na rzecz ochrony i odnowy środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, aktywizację dzieci i młodzieży w kierunku działań nastawionych na ochronę środowiska. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież, oraz grupy z Legnicy oraz regionu legnickiego.

Uczestnicy wykonują prace plastyczne i fotograficzne przedstawiające zarówno piękno przyrody, które należy chronić, jak również ukazujące niszczący wpływ człowieka na środowisko i sposoby jej ochrony.

·       Praca może być wykona indywidualnie lub przez grupę:

·       prace plastyczne powinny być wykonane na formacie nie większym od A2 (59,4cm x 42cm) w technice płaskiej (rysunek, malarstwo, wydzieranka, batik itp.),

·       jeden uczestnik lub grupa uczestników w przypadku pracy zbiorowej może wykonać tylko jedną pracę,

·       prace fotograficzne mogą być zarówno kolorowe jak i czarno-białe, ich format nie może być mniejszy niż pocztówkowy.

Nadsyłane prace należy opisać DRUKOWANYMI DUŻYMI LITERAMI (najlepiej komputerowo), podając imię i nazwisko, wiek, szkołę lub placówkę wykonującego oraz imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna, pod którego kierunkiem powstała praca.

NAGRODY

Prace plastyczne będą oceniane w 4 kategoriach wiekowych i w każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane co najmniej 3 miejsca i wyróżnienia.

Prace fotograficzne będą oceniane bez podziału na kategorie wiekowe. Zostaną przyznane co najmniej 3 nagrody i wyróżnienia.

Prace można przynosić do p. Aleksandry Halikowskiej (sala nr 5)

lub do ŚWIETLICY

TERMIN SKŁADANIA PRAC - 26 października 2016 r.