ZESPÓŁ TEATRALNY "CZWÓRKA" W STOLICY!

8 stycznia nasz zespół teatralny wystąpił w Teatrze "Lalka" w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni przez Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Zespół pokazał przedstawienie "Tańczące ptaki". Oprócz nas wystąpiły również dzieci z warszawskich domów dziecka w inscenizacji "Wyspa słoneczników" przygotowanej przez aktora teatru "Lalka" Romana Holca. Oba przedstawienia mówiły o marzeniach i szukaniu swojej drogi w życiu. Występy zakończyły trwającą dwa dni konferencję Zarządu Głównego Stowarzyszenia. Zostały bardzo gorąco przyjęte przez warszawską publiczność. Nasi uczniowie, czyli zespół "Cwórka" oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem Janusza Korczaka, który znajduje się obok Pałacu Kultury i Nauki.

Kolejny sukces!

Chór szkolny pod kierunkiem p.Zenona Chmielewskiego w Legnicy 16 stycznia 2007r zajął I miejsce w Dziecięcym Festiwalu Kolęd i Pastorałek 'Atrium 2007". Również solistki zespołu osiągnEły sukces zajmując I miejsce Małgorzata Haniecka w grupie młodszej oraz w grupie starszej I miejsce zajęła Agnieszka Miłuch, II miejsce Sylwia Światłowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sylwia Światłowska i Agnieszka Miłuch

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto obchodzone jedynie raz w roku. Mali artyści postanowili zaprezentować spektakl tym wyjątkowym, bliskim sercu osobom. Uczniowie klasy IIIA oraz uczennica nauczania indywidualnego Klaudia Chojnacka okazali się wspaniałymi aktorami występującymi w prześlicznej baśni Jana Chrystiana Andersena pt. „Calineczka". Doskonale poradzili sobie z wyzwaniem. Wspaniała reżyseria i scenografia stworzona przez wychowawcę klasy panią mgr Teresę Halikowską dodała uroku magicznemu światu bajki. W Miejskim Domu Kultury, gdzie impreza została zorganizowana, każdy z uwagą śledził przygody dziecka elfów i jego przyjaciół. Dziadkowie pod wpływem emocji dali się przenieść do krainy dzieciństwa. Śpiewane przy końcu przedstawienia piosenki dla ukochanej Babci i Dziadka zakręciły łzę w oku widzów, na ich twarzach pojawił się uśmiech, a w sercu i duszy uznanie dla swych małych pociech, co było najlepszym podziękowaniem.

Drużynowy Turniej Matematyczny dla klas III i IV

"Czas na zabawę z... matematyką!"

W czasie ferii w SP4 odbył się już po raz drugi Drużynowy Turniej Matematyczny dla klas III i IV "Czas na zabawę z... matematyką!". Jest to impreza łącząca elementy zabawy z wysiłkiem umysłowym. Jej inicjatorkami i organizatorkami są panie: Maria Lepka i Marzena Rudzka-Kupczyńska. Zwycięzcami II Szkolnego Drużynowego Turnieju Matematycznego zostali: Daria Koziar z kl.IVa, Marta Szuła z kl.IVc, Michał Rzepczyński z kl.IVd i Marcin Kapusta z kl.IIIc.