INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

Po wakacyjnej przerwie 3. 09.2007r. w SP4  znowu zabrzmiał szkolny dzwonek.

Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się uroczystym apelem, podczas którego wprowadzono sztandar szkoły, następnie głos zabrała Dyrektor mgr Elżbieta Borysewicz.

Dyrektorka gorąco przywitała zgromadzonych gości, nauczycieli i całą społeczność uczniowską. W swoim wystąpieniu oznajmiła, że rozpoczynający się rok szkolny stawia po raz kolejny  przed nami nowe i niełatwe wyzwania, którym zawsze towarzyszą przeżycia i emocje. Aby nadchodzący rok był czasem spokojnej i owocnej pracy, Pani Dyrektor życzyła wszystkim wytwałości, życzliwości i wyrozumiałości.

Działalność szkoły jest pozytywnie odbierana przez władze samorządowe jak i przez środowisko lokalne. Doskonałe warunki lokalowe, nowoczesne wyposażenie, wykształcona kadra, bardzo dobra współpraca z rodzicami - to główne czynniki wpływające na sukces szkoły, który wyraża się m.in. wysokimi wynikami kształcenia potwierdzonymi egzaminami zewnętrznymi. "Czwórka" jest ważnym w środowisku miejscem działalności oświatowej, kulturalnej i sportowej. Odbywają się tu, różnorodne zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, treningi i zawody sportowe, zebrania i spotkania społeczności Chojnowa. Szkoła jest otwarta na potrzeby środowiska, współpracuje z instytucjami z terenu miasta i gminy, jest inicjatorem i organizatorem działań prospołecznych.

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA – 2007"

Tradycyjnie już nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję „Sprzątanie świata" – działanie mające na celu propagowanie ochrony środowiska naturalnego i kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych.

W piątek 14 września uczniowie klas III-IV pod opieką wychowawców, wyposażeni w jednorazowe rękawice i worki, porządkowali okoliczne tereny:

klasy III – teren wokół szkoły,

klasy IV-V – teren wokół Parku Piastowskiego,

klasy VI – tereny zielone przy osiedlu mieszkaniowym.

Natomiast uczniowie klas I-II wzięli udział w pokazie multimedialnym, dotyczącym segregacji odpadów.

Podczas projekcji dzieci dowiedziały się o tym, co nazywamy śmieciami, kto je produkuje i jak ludzie radzą sobie z ich nadmiarem.

Alina Bijak

Alicja Gac

Ogólnopolski Zlot – Treblinka 2007 r.

65 rocznica śmierci J.Korczaka i dzieci w Treblince

W dniach 14 – 16 września 2007r., w 65 rocznicę śmierci Janusza Korczaka i dzieci w Treblince  odbył się Ogólnopolski Zlot – Treblinka 2007 r. zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie im.J.Korczaka.W zlocie wzięli  udział przedstawiciele placówek oświatowych im. Janusza Korczaka z całej Polski, w tym grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. 14 września o godz. 12.00 około 500 uczestników Zlotu spotkało się pod Pomnikiem Janusza Korczaka w Warszawie, gdzie uroczyście rozpoczęto Zlot obejrzeniem przedstawienia  „Najpiękniejszą prowadź nas drogą…" w wykonaniu grup teatralnych z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem.

Naszą Szkołę reprezentował zespół teatralny zespół  „Czwórka" oraz chór „Allegro"wraz z opiekunami p.Barbarą Słotwińską i p.Zenonem Chmielewskim, które przyjechały, aby wystąpić w plenerowym widowisku „Łączmy się w krąg", które miało się odbyć w Treblince (hitlerowskim obozie zagłady) następnego dnia. Po zakończeniu uroczystości pod Pałacem Kultury i Nauki uczniowie wybrali się na spacer po stolicy, zwiedzili również Zamek Królewski. Uczestnicy Zlotu zakwaterowani zostali w dwóch szkołach niedaleko Treblinki. W sobotę odyły się zajęcia plastyczne, muzyczne, a wieczorem zwiedzanie obozu zagłady, próba widowiska i występ.

O 21:00 rozpoczęła się „Noc Pamięci". Wszyscy widzowie wędrowali w ciemnościach tą samą drogą, którą przemierzył stary Doktor wraz z dziećmi. Oczyma wyobraźni mogli zobaczyć swoich rówieśników, idących 65 lat temu na śmierć. Widowisko składało się z kilku części. Jedną z nich przygotował zespół teatralny „Czwórka", a szkolny chór zaśpiewał „Krąg". To było bardzo wzruszające przestawienie, a dla uczestników niezapomniane przeżycie.

Na koniec wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie:

Ślubujemy, że dołożymy wszelkich starań i wysiłków ,by wszystkim ludziom było na świecie dobrze, by wszyscy byli zawsze uśmiechnięci i szczęśliwi. Przyrzekamy, że zawsze będziemy bronić dzieci i ich prawa do uśmiechu i radości, że zrobimy wszystko, by życie ich było radośniejsze i pełne ciekawych przygód. Nie chcemy nowej wojny, która zabija, przynosi nieszczęścia, smutek i łzy. Chcemy żyć w pokoju i przyjaźni ze wszystkimi ludźmi na całym świecie. Przyrzekamy postępować jak Korczak, bo chcemy stać się ludźmi prawdziwymi, ludźmi z charakterem.

Obejrzyj zdjęcia ze zlotu.

"Pierwszoteścik" i "Czwartoteścik"

27 września 2007r. uczniowie klas pierwszych i czwartych naszej szkoły sprawdzali swoje umiejętności, pisząc test z wiedzy ogólnej. Dzielnie zmagali się z trudnymi zadaniami, ale towarzyszyło im dobre samopoczucie i wiara we własne siły.

Klasy pierwsze

Klasa IV d