21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu obchodzony już od 1973 r. w 183 krajach.

W tym roku i my postanowiliśmy włączyć się w tę tradycję. Ta data to również dzień imienin patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka – osoby, o której sercu i życzliwości  napisano wiele książek. Mając za patrona tak piękną postać  oddaną bez reszty sprawie dzieci  nietrudno było rozpropagować nam idee Dnia Życzliwości.

W szkolnym korytarzu zawisł Dekalog Człowieka Życzliwego, który mamy wcielać w życie przez cały rok szkolny. Naszym zadaniem było wyłączenie swojego agresora, włączenie uśmiechu i ciepłych słów. Suma takiego zachowania to ŻYCZLIWOŚĆ.

Klasy zaangażowały się również,  rysując plakaty. Ich wymowę ocenili nasi najmłodsi koledzy z klas III, to oni przydzielali punkty za plakaty, które najbardziej im się podobały. Oto zwycięzcy – klasa IVc, klasa V b i klasa VI c.

więcej zdjęć w galerii