"Świetlicowe spotkanie z kolędą"

W środę, 18.12.2013r. w świetlicy SP4 można było poczuć przedsmak świątecznej atmosfery, którą stworzyli uczniowie występujący w trzecim „Świetlicowym spotkaniu z kolędą".

Cieszy fakt, że ich liczba stale wzrasta. Uczniowie na co dzień  kształcą się w Społecznym Ognisku Muzycznym w Chojnowie pod kierunkiem p. Róży Pakuły i p. Agaty Koziar. Poza występami w Ognisku, chętnie prezentują się przed szkolną publicznością i zapraszanymi na spotkania gośćmi.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczestników. Następnie głos zabrał ks. Jarosław Górecki, który tradycyjnie podzielił się z nami opłatkiem.

Urozmaiceniem muzycznych występów były wiersze zaprezentowane przez uczennice trzeciej klasy: Annę Tersę - „Kolęda płynie" i Alicję Druzgę -  „Zaczarowane drzewko".

Młodzi muzycy prezentowali swoje utwory w następującej kolejności:

1. Hanna Chopkowicz - kl. V b   „ Triumfy"  - keyboard

2. Jakub Koziar – kl. II c   „Cicha noc" - keyboard

3. Szymon Szczoczarz kl. II, Daria Opiela kl. VI a - „ Pójdźmy wszyscy do stajenki" - duet gitarowy

4. Ernest Bezkorowajny- kl. VI a  „Bóg się rodzi"  - keyboard

5. Wiktor Cieśla - kl. III c  „Mizerna cicha" - skrzypce przy akompaniamencie Kingi Chochołowicz - kl. VI b

6. Malwina Bosek -  kl. III c  „Mędrcy, świata monarchowie"  - keyboard

7. Alan Sobczak – kl. I c „Lulajże Jezuniu" - gitara

8. Maciej Galez - kl. VI b  „ Wesołą nowinę"  - keyboard

9. Alina Malik- kl. IV  „Jezus malusieńki" - keyboard

10. Magdalena Wróbel - kl. VI c  „Dzwonki Sań"  - gitara

11. Aleksandra Pellowska - IV b „Dzisiaj Betlejem" – keyboard

12. Wellem Kerstens - kl. III c „Gdy się Chrystus rodzi" -  skrzypce przy akompaniamencie Kingi Chochołowicz

13. Laura Janczyńska - kl. II b „ Wśród nocnej ciszy" - keyboard

14. Martyna Idkowiak - kl. V b, Daria Opiela kl. VI a „Gdy śliczna panna" - duet gitarowy

15. Pola Mietelska – kl. I a „Pójdźmy wszyscy do stajenki" - keyboard

16. Aleksandra Gawron – kl. V b „ Lulajże Jezuniu" – keyboard

17. Maja Marysiewicz – kl. II b „Przybieżeli do Betlejem" – keyboard

Podczas kolędowania miłą niespodzianką było wspólne odśpiewanie pastorałki „Jest taki dzień", którą zagrał Maciej Saja.

Słowa uznania występującym wyraziła dyrektor szkoły Elżbieta Borysewicz, która również złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia.

Na pamiątkę spotkania dzieci z klas trzecich wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki, po czym wszyscy uczestnicy spotkania udali się na słodki poczęstunek.

Serdeczne podziękowania składam paniom: Róży Pakule i Agacie Koziar za muzyczne przygotowanie uroczystości, p. Beacie Kerstens za piękną choinkę oraz rodzicom: p. Marcie Pacule, p. Magdalenie Bijak, p. Urszuli Jabłońskiej, p. Anecie Gralak, p. Pułce i p. Zbigniewowi Metanowskiemu za słodki poczęstunek dla dzieci.

Dorota Chopkowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)

(szerokość: 375 / wysokość: 248)  (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Więcej zdjęć w galerii         E.R