Potyczki z „Mikołajkiem"

Nie wszyscy czytelnicy „Mikołajka" wiedzą, że książka ta bawi kolejne pokolenie; od jej wydania minęło już ponad 50 lat.

18 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy połączony z turniejem dla widzów – Potyczki z „Mikołajkiem". Do konkursu przystąpiły drużyny ze wszystkich klas IV i V ( każdą klasę reprezentowały 3 osoby). Drużyny rozwiązywały testy dotyczące treści kilku tomów „Mikołajka", rozpoznawały ilustracje z książki, a także mogły popisać się wiedzą na temat twórczości i życia autorów tej poczytnej książeczki.

Najlepiej bawiła się publiczność, bo dla niej przygotowano specjalne konkursy – ruletkę z pytaniami o treść „Mikołajka" (każda dobra odpowiedź nagradzana była czekoladowym euro), ochotnicy mogli pograć w kręgle czy wykazać swoją sprawność na torze przeszkód. Ci, którzy potrafią rysować, przystąpili do konkursu rysunkowego – kto najszybciej i najwierniej odwzoruje postać bohatera. Pojawiły się też fragmenty filmu „Mikołajek" i chętni mogli „dopowiedzieć" dalszy ciąg.

Najlepszą drużyną okazali się uczniowie z klasy IV a, drugie miejsce zdobyła V b, a trzecie – V a. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe kubki z podobizną – Euzebiusza – największego rozrabiaki z klasy Mikołajka.