NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość patriotyczna upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę.  Było to kolejne wydarzenie w szkole przełamujące sztampę tradycnych akademii.  Uczniowie w kl. VI b pod kierunkiem nauczycielki historii mgr M. Cieśli przedstawili rys historyczny trudnych dla Polaków czasów rozbiorów. Nie było długich recytacji, patetycznych słów ani sztucznych gestów. Był to żywiołowy występ w formie próby generalnej przed obchodami Święta Niepodległości, który poruszył i skłonił widzów do refleksji.  W trakcie uroczystego przedstawienia szkolny chór wielokrotnie śpiewał patriotyczne pieśni, a pięknym przerywnikiem nacechowanej powagą atmosfery apelu były rytmiczne pieśni wojskowe, np. "Przybyli ułani pod okienko".  To święto błędnie budzi smutne skojarzenia. Dla Polaków były to wydarzenia pełne radości - zwłaszcza dla tych, którzy żyjąc pod zaborami oczekiwali wolnej Polski. Świętując kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie zapominajmy o bohaterach narodowych i zwykłych ludziach, którzy życie oddali za swoją i naszą Ojczyznę.

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY

Dnia 23 listopada na uroczystym apelu nastąpiło podsumowanie tygodniowych obchodów Święta Patrona w naszej szkole. Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i powitania gości przez króla Maciusia. Pani Dyrektor Elżbieta Borysewicz wygłosiła przemówienie, a następnie przedstawiła zgromadzonej społeczności szkolnej delegacje szkół korczakowskich przybyłe z: Sobótki, Nowej Rudy, Brochocina, Jawora i Jaroszowa.  W imieniu gospodarzy wyraziła radość i podziękowanie za kolejne uczestnictwo "braci korczakowskiej" w obchodach naszego święta.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VIc pod kierunkiem pani A. Denisiak. Mottem prezentowanej przez nich scenki było życie i działalność J. Korczaka jako człowieka-pedagoga-lekarza-opiekuna.

Najmilszym akcentem dla dzieci było wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców w konkursach: wiedzy o J. Korczaku dla klas IV-VI, plastycznym "Postacie z utworów J. Korczaka" dla klas II i III. Największe emocje towarzyszyły wręczaniu Złotych, Srebrnych i Brązowych Masek, czyli nagród w Szkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Sprawdź wyniki!

Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb, które wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. W naszej szkole dnia 31 listopada w godzinach od 17 do 21 odbyła się dyskoteka, w czasie której rozbrzmiewała muzyka pop, ale nie zabrakło także wróżb. Ulokowane w różnych miejscach wróżki przepowiadały dziewczynom przyszłość ze szklanych kul, kart, wosku oraz kolorowych serduszek. Było malowanie twarzy, przebieranie się i dużo dobrej zabawy.

Sprawdź jak się bawiliśmy!