WYCIECZKA EDUKACYJNA DO LEGNICY

Klasa II c realizowała temat o egzotycznych  roślinach i zwierzętach w legnickiej palmiarni. Uczniowie zdobywali wiedzę i doświadczenie podziwiając naturalne okazy  m.in. cytrynowców, bananowców, daktylowców, storczyków. Widzieli też różne gatunki papug.

Korzystając z okazji zwiedzili  zabytkowe centrum Legnicy podziwiając Akademię Rycerską, katedrę, kamieniczki z podcieniami, budynek teatru, rzeźby. Dużą atrakcją był również pobyt w Muzeum Miedzi, gdzie uczniowie wysłuchali relacji pani konserwator zabytków na temat sposobów ratowania uszkodzonych przez czas starodruków, a później uczestniczyli w niecodziennych warsztatach – tworzenia papieru metodą czerpania. Następnie, oprowadzani przez przewodnika, zwiedzali wystawy: kotlarstwa i pejzażu polskiego oraz pokonkursową wystawę szopek. Drugoklasiści mieli, jak na jeden dzień, mnóstwo wrażeń i atrakcji.

więcej zdjęc w galerii