ŚWIĘTY MIKOŁAJ

"Któż z nas, będąc dzieckiem,

nie czekał na Świętego Mikołaja,

który mieszka bardzo daleko.

Cały rok ciężko pracuje,

z elfami paczki bożonarodzeniowe przygotowuje.

Na listy czeka i przybywa z daleka.

Aby otrzymać prezent, o którym marzysz,

list do Mikołaja napisz!

Dzieci z ''Czwórki'' to zrobiły,

ich marzenia się spełniły.

Dnia grudnia szóstego

zdarzyło się coś niezwykłego!

Do każdej klasy zawitał z workiem wielkim

kochany Mikołaj Święty.

Wędrował z klasy do klasy,

rozdawał same frykasy.

Wszystkim było miło,

bo coś wreszcie się spełniło!"

NADESZŁA ZIMA!

CODZIENNIE KARTONIK MLEKA.

PIJ, BO ZDROWE - NIE ZWLEKAJ!!

Już trzeci rok w naszej szkole dzieciaki piją "unijne mleko". Akcja "szklanka mleka" to codziennie dostarczna porcja mleka pasteryzowwanego, higienicznie zapakowanego w kolorowy kartonik z rurką. Dzieci mają możliwość wyboru smaku mleka, które może być waniliowe, kakaowe, truskawkowe lub tradycyjne. Mleko jest smaczne, zdrowe, wszyscy chętnie je piją (55% uczniów - mleko smakowe, 32% - tradycyjne). Promowanie picia mleka jest nadrzędną ideą Szkoły Promującej Zdrowie.

KLASOWE SPOTKANIA OPŁATKOWE

21 grudnia 2007r. każda klasa naszej szkoły zorganizowała przedwigilijne spotkania oplatkowe. Uczniowie przed uroczystościami klasowymi uczestniczyli w Jasełkach przygotowanych przez siostrę Agnieszkę i katechetkę Wandę Waszkinel. Po występie wszyscy rozeszli się do swoich klas, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. W świąteczny nastrój wprowadziły uczestników uroczystości kolędy,wykonywane przez naszych klasowych artystów.