(szerokość: 160 / wysokość: 159)     CHOJNÓW KOCHA RECYKLING (szerokość: 215 / wysokość: 234)

Zapraszamy 14 lutego w Walentynki do udziału w akcji

"Kocham recykling", której głównym partnerem jest firma Samsung .

Do akcji włączyło się 70 miast w całej Polsce.

W ramach akcji mieszkańcy będą zamieniać stare i zużyte baterie

na lizaki-czerwone serca.

Chojnowską edycję EkoWalentynek koordynuje

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika

(76/ 818-85-93 e-mail: gimcho@wp.pl.).

W  Chojnowie akcja będzie prowadzona w :

Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika ul. Konarskiego 4 parter w godz. 7 : 30 do 14 : 30

Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Konopnickiej ul. T. Kościuszki 30

Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Korczaka

Przedszkolu Miejskim nr 1 ul. Wojska Polskiego 18

Przedszkolu Miejskim nr 3 ul. Krasickiego 1

Ochronce Sióstr Służebniczek ul. Dąbrowskiego 4

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu). Recykling zebranych baterii zapewniają firmy Remondis Electrorecycling i Electro-System, Organizacja Odzysku. Relacje ze zbiórki znajdziemy także na stronie Samsunga www.recykling.samsung.com .

Samsung kocha recykling

(szerokość: 318 / wysokość: 159)(szerokość: 259 / wysokość: 194) (szerokość: 318 / wysokość: 159)

(szerokość: 375 / wysokość: 123)     (szerokość: 318 / wysokość: 158)