DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

 

 

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Są to również urodziny jednego z najbardziej znanych pisarzy dla dzieci, Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Z tej okazji przyjaciółka dzieci ze świetlicy - papużka Zuzia przypomniała wszystkim jak należy dbać o książki. Wychowankowie zostali zaproszeni do teleturnieju - „BAJKOWE KOŁO FORTUNY". Zawodnicy po kolei kręcili magicznym kołem, które wskazywało numer zagadki. Każda prawidłowo odgadnięta łamigłówka odkrywała wybraną literę hasła na tablicy. Dzieci chętnie brały udział w zabawie. Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie tytuły oraz autorów swoich ulubionych książek.

 

 

Aleksandra Halikowska, Bożena Szarek
(szerokość: 375 / wysokość: 250)

(szerokość: 375 / wysokość: 250)

(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie