Z chojnowską Czwórką  przez kraje Unii Europejskiej

30 kwietnia 2014r, dzień przed dziesięcioleciem przystąpienia Polski do wspólnoty państw europejskich, w SP nr 4 panie Małgorzata Cieśla i Beata Wawrzeńczyk  przygotowały międzyszkolny  konkurs dotyczący wiedzy o państwach Unii Europejskiej.

O 9 rano do szkoły przybyły trzyosobowe drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 3, SP w Niedźwiedzicach, w Okmianach, w Starym Łomie i Budziwojowie. Oczywiście nie zabrakło i trzech reprezentantów naszej szkoły.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza miała charakter testowy. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 15 pytań związanych z „instytucją" Unii Europejskiej. Potem wszyscy przenieśli się w świat baśni i indywidualnie rozwiązywali test dotyczący zbioru opowiadań Joanny Laskowskiej „Europa pełna baśni". Okazało się, że wszyscy startujący doskonale znają opowieści snute w dawnej Europie.

Po krótkiej przerwie drużyny otrzymały kolejne zadania, które pojawiały się już na tablicy interaktywnej. Uczniowie musieli rozpoznać na slajdach charakterystyczne budowle z niektórych stolic europejskich, potrawy – specjały danych państw, zorientować się  po rewersie z jakich państw pochodzi jedno euro oraz rozpoznać flagi na plakacie. Na koniec zabrzmiała piosenka z filmu o małej syrence w języku angielskim, niemieckim, węgierskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Zadaniem startujących było odgadnięcie w jakim języku jest śpiewany tekst.

Najlepsze okazały się  drużyny z  SP nr 3 (108 pkt.), SP w Okmianach (106 pkt.) i SP nr 4 (100pkt.).

Dzięki uprzejmości pana Stanisława Kryszczuka, który ufundował wspaniały tort, uczestnicy mogli zintegrować się przy wspólnym stole.