FESTYN - "POPOŁUDNIE Z CZWÓRKĄ"

W sobotę 14 czerwca uczniowie, rodzice oraz nauczyciele i wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie tradycyjnie już zaprosili mieszkańców Chojnowa na festyn „Popołudnie z Czwórką".

W tym roku impreza przebiegała pod hasłem bezpieczeństwa i pomocy przedmedycznej. Dlatego też w tym dniu przed południem odbyły się II Czwórkowe Potyczki poświęcone właśnie bezpieczeństwu i pierwszej pomocy. W Parku Piastowskim i na boisku Orlik rywalizowało ze sobą 14 drużyn z klas I-VI, składających się zarówno z uczniów, jak i z rodziców. Zmagali się oni z konkurencjami sprawnościowymi, a także musieli wykazać się umiejętnościami związanymi z udzielaniem pomocy przedmedycznej oraz wiedzą teoretyczną z tego zakresu. W kategorii klas I- III zwycięska okazała się klasa I c, druga była klasa III b, zaś na trzecim miejscu znalazła się klasa II c. W kategorii klas IV- VI  najlepsza była klasa VI c o jeden punkt wyprzedzając klasę V b, zaś trzecie miejsce zajęły klasy IV c i V a. Turniej przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, których w przeprowadzeniu konkurencji wspierali też inni nauczyciele.

(szerokość: 190 / wysokość: 127)   (szerokość: 190 / wysokość: 127)   (szerokość: 190 / wysokość: 127)

(szerokość: 190 / wysokość: 142)   (szerokość: 190 / wysokość: 142)   (szerokość: 190 / wysokość: 127)

(szerokość: 375 / wysokość: 251)  (szerokość: 375 / wysokość: 251)

Po południu pogoda również dopisała i wszyscy chętni, którzy odwiedzili plac przy SP 4, mogli korzystać z wielu atrakcji – kawiarenka „Pod chmurką", która opiekowały się panie z klas I- III oraz p. Anna Denisiak, serwowała ciasta, galaretki, gofry, a także napoje zimne i gorące. Można też było skosztować grillowanych kiełbasek i chleba ze swojskim smalcem przygotowanych przez p. T. Halikowska i B. Wiatrowicz z rodzicami. Olbrzymim powodzeniem cieszył się też „Salon wizażystów", pod opieką p. Beaty Wawrzeńczyk i klasy V a, oferujący zmianę wizerunku poprzez oryginalne makijaże. W „Kąciku szczęścia", przygotowanym przez panie bibliotekarki i szkolną świetlicę, można zaś było stać się posiadaczem wielu ciekawych fantów.

(szerokość: 190 / wysokość: 125)   (szerokość: 190 / wysokość: 127)   (szerokość: 190 / wysokość: 125)

(szerokość: 190 / wysokość: 127)      (szerokość: 190 / wysokość: 127)    (szerokość: 190 / wysokość: 125)

Na scenie, zapowiadane przez prowadzące p. Dorotę Chopkowicz i p. Anetę Czapską,  prezentowały się szkolne „talenty" – zespoły taneczne „Rytm" i „Reeplay", chór szkolny Allegro, grupa taneczna dziewcząt z klasy VI a, grupa dzieci z klas III ze świetlicy oraz śpiewający piosenkę obcojęzyczną Hania Chopkowicz i Kacper Rubik. Odbyła się również licytacja ufundowanej przez p. Andrzeja Matuszewskiego koszulki z autografami piłkarek ręcznych Metraco – Zagłębie Lubin, aktualnych  wicemistrzyń Polski. Zlicytowany został również obraz przekazany przez p. Ireneusza Józefczuka, a także maskotka szkolna. Pani Bernarda Mormul wraz z uczennicami z klasy V b przygotowała i przeprowadziła pokaz pomocy przedmedycznej, wpisując się w hasło przewodnie festynu. Można też było skorzystać z porad dietetyczki – p. Małgorzaty Urody, zaproszoną przez p. A. Gac, a w przeddzień festynu odbyła się prelekcja i spotkanie zorganizowane przez p. A. Grabek z żołnierzem służącym podczas misji w Afganistanie.

(szerokość: 375 / wysokość: 251)  (szerokość: 375 / wysokość: 251)

(szerokość: 375 / wysokość: 248)   (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Podczas festynu został również podsumowany turniej piłki nożnej chłopców MINIMUNDIAL, rozgrywany na Orliku – puchary ufundowane przez pana Burmistrza Jana Serkiesa z rąk organizatora p. Andrzeja Matuszewskiego oraz pani dyrektor Elżbiety Borysewicz odebrali uczniowie klas III i IV. Rozdano także nagrody za I „Czwórkowe" Dyktando, które pisali uczniowie, rodzice i nauczyciele.

(szerokość: 190 / wysokość: 127)  (szerokość: 190 / wysokość: 127)  (szerokość: 190 / wysokość: 127)

Festyn zakończył występ zespołu Rok Starsi, którego członkami są byli uczniowie naszej szkoły.

„Popołudnie z Czwórką" po raz kolejny okazało się udaną imprezą, która zgromadziła wiele osób i zapewniła miły sposób na wspólne spędzenie czasu. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu należą się gorące podziękowania!

Aneta Czapska

Więcej zdjęć w galerii                E.R