„Pies Reksio naszym przyjacielem"

24 czerwca uczniowie z klas Ia, Ib i Ic zostali zaproszeni do świetlicy na zajęcia prowadzone przez p.Bożenę Szarek z zakresu bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami pt."Pies Reksio naszym przyjacielem"

Pies rozumie człowieka, wykonuje posłusznie polecenia swego pana. Nie potrafi jednak w pełni ocenić sytuacji i reaguje jak zwierzę, zwłaszcza kiedy coś mu zagraża. Jak odczytać machanie ogonem czy położenie uszu psa? – znajomość mowy ciała psa informuje nas czy pies ma ochotę na zabawę czy zaatakuje.

Dzieci mogły to zobaczyć na prezentowanych foliogramach oraz oglądając film pt."Czy psy muszą gryźć ?"

Wszystkie dzieci zostały nauczone przyjmowania „pozycji żółwia" (ochraniające te części ciała, które zwykle gryzie pies).

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Nauka prawidłowej postawy obronnej

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Prawidłowa postawa obronna