EUROPEJSKI DZIEŃ

JĘZYKÓW OBCYCH

26 września świętujemy Europejski Dzień Języków! Celem tego święta jest szerzenie wiedzy na temat języków używanych w Europie, wspieranie różnorodności językowej i kulturowej, a także zachęcanie do uczenia się języków obcych. W samej Europie, oprócz 24 języków urzędowych, istnieje około 60 języków regionalnych oraz 175 języków, którymi posługują się migranci.

Z tej okazji uczniowie z klasy Vc i VIb przygotowali program artystyczny pt. „Warto uczyć się języków obcych" . Poprzez prezentację różnych scenek, chcieli podkreślić ważność nauki języka angielskiego. Na progu nowego roku szkolnego zachęcali uczniów do wytrwałej i systematycznej nauki tego języka.

DRODZY UCZNIOWIE!

Starajcie się być coraz bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność Wam się przyda.

ANGIELSKI FAJNY JEST
LENISTWU POŁÓŻMY WIĘC KRES