Miło nam poinformować, że tegoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie – MARTA SOBIECHOWSKA (obecnie uczennica Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Franciszka w Legnicy) została stypendystką XIV EDYCJI KONKURSU STYPENDIALNEGO „ZDOLNY ŚLĄSK" FUNDACJI EDUKACJI MIĘDZYNARODOWEJ.

Na posiedzeniu w dniu 9 października 2014 roku Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, po zapoznaniu się z raportem – powołanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej - Zespołu Stypendialnego przyznała 55 stypendiów w ramach XIV edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk". W skład Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień wchodzą:

a) Przewodniczący – Marszałek Województwa Dolnośląskiego,

b) Prezes Zarządu Fundacji Edukacji Międzynarodowej,

c) Dolnośląski Kurator Oświaty,

d) Przedstawiciel Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia, Opola i Zielonej Góry,

e) Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego,

f) Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Stypendia przyznano w kategoriach: za osiągnięcia naukowe (26 stypendiów), sportowe (18),

artystyczne (5), za działalność społeczną (5) oraz jedno stypendium specjalne. Laureatami

konkursu zostali uczniowie i absolwenci szkół podstawowych (15 osób), gimnazjów (23 osoby) oraz szkół ponadgimnazjalnych (17 osób). Marta jest jedną z siedmiu osób z województwa dolnośląskiego, która otrzymała stypendium za osiągnięcia naukowe w kategorii szkół podstawowych. Oprócz osiągnięć w danej kategorii, trzeba było wykazać się również działaniami społecznymi.

Uczniowie i absolwenci szkół podstawowych otrzymają roczne stypendia (na rok szkolny 2014-2015) w wysokości 2500 zł każde, uczniowie i absolwenci gimnazjów – po 3000 zł, a uczniowie i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych – po 3500 zł. Stypendia finansowane są m.in. ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków Fundacji Edukacji Międzynarodowej, pozyskanych dzięki odpisom 1% podatku dochodowego osób fizycznych na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Uroczysta Gala Stypendialna odbędzie się 28 października 2014 o godz. 13:30 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Gratulujemy rodzicom i życzymy Marcie dalszych sukcesów.