Relacja z IV konkursu różańcowego „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie"

Na początku października został rozstrzygnięty etap szkolny kolejnego konkursu różańcowego. W tym roku szkolnym swoje prace wykonało 59 uczniów. Przygotowano wystawę, którą do końca października można podziwiać na parterze naszej szkoły. Wybór laureatów szkolnego etapu był niezwykle trudny, gdyż wiele przygotowanych różańców zostało misternie wykonanych. Po długich naradach komisji (p. Dyrektor Elżbieta Borysewicz, p. Anna Grabek – nauczyciel plastyki oraz p. Olga Niemasik – katechetka) wyłoniono zwycięzców w poszczególnych klasach. Oto wyróżnieni uczniowie:

I miejsce: Hanna Fidor (Ib), Magdalena Trzeciak (IIb),  Maciej Kućko (IIIb), Martyna Budzińska (IVb), Marcel Mazur (Va), Marcel Sypień (VIa)

II miejsce: Aleksandra Orłowska (Id), Monika Kucyk (IIb), Eliza Laskowska (IIIa)

III miejsce: Natasza Idkowiak (Ib), Jakub Gnas (IIa), Debora Luberda (IIIc)

Wyróżnienia:  Przemysław Karnacz (Ib), Aleksandra Laszkiewicz (IIa), Maja Marysiewicz (IIIb), Katarzyna Soboń (IVa)

Do finału regionalnego dostali się laureaci I miejsc z poszczególnych klas.

Kilka dni poźniej, w czwartek 16.10.2014 r. w Domu Schrama rozstrzygnięto etap regionalny konkursu, w którym nasi uczniowie zajęli także bardzo dobre pozycje. Spośród 74 prac postanowiono przyznać II miejsce Magdalenie Trzeciak w kategorii klas I-III oraz wyróżnić Hannę Fidor i Martynę Budzińską. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na oryginalność wykonanych prac dziewczynek. Madzia wykonała swój różaniec z pieczonych ziemniaczków, Hania z masy solnej ubogaconej przyprawami, a Martynka z małych cebulek i czosnku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

więcej zdjęć w galerii

Ks. Jarosław Górecki -  Organizator Konkursu