WIZYTA DEUTSCH-WAGEN-TOUR W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W CHOJNOWIE

28 października 2014r. gościliśmy w naszej szkole lektorkę z języka niemieckiego panią Hanię Krężelewską, która przyjechała do nas z wizytą „Deutsch-Wagen-Tour" aby pokazać dzieciom inny, bardziej nowoczesny sposób nauki języka niemieckiego.

„Deutsch-Wagen-Tour" jest to projekt organizowany przez Goethe -Institut dla szkół i trwa już kilka lat. Polega na prowadzeniu warsztatów z języka niemieckiego dla uczniów na różnych poziomach. Głównym celem projektu jest motywacja uczniów do nauki języka niemieckiego poprzez różne gry, zabawy językowe i animacje.

Projekt „Deutsch- Wagen- Tour" został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja przyczynia się do poprawy znajomości języka niemieckiego, a przede wszystkim zachęca dzieci i młodzież do nauki tego języka.

Zajęcia odbyły się w dwóch klasach Na początku klasa IV a przygotowała piosenkę powitalną „Guten Morgen, Guten Tag", później zaprezentowali krótki występ opowiadając o sobie i swoich zainteresowaniach w języku niemieckim. W drugiej części warsztatów udział wzięła klasa IIId .

Podczas wizyty wrażeń było co niemiara a uśmiech i radość nie schodziły z twarzy uczniów. Spotkanie rozpoczęło się w bardzo luźnej i przyjacielskiej atmosferze. Przez dwie godziny uczniowie w sposób prosty i przyjemny uczyli się języka niemieckiego  ciekawymi metodami a różnorodność form pracy sprawiła że uczniowie mogli się ze sobą zintegrować

Lektorka rozpoczęła warsztaty tańcem powitalnym gdzie wszyscy uczniowie mogli poćwiczyć nie tylko swoje umiejętności językowe ale i taneczne, co sprawiło im dużo radości.

Po tańcu powitalnym odbyły się zajęcia z języka niemieckiego, w trakcie których uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania, poznawali słówka i zwroty niemieckie, a także przypominali sobie już wcześniej poznane słownictwo oraz mogli wykazać się swoją wiedzą językową. Osoby, które najszybciej i poprawnie rozwiązywały zadania zostały obdarowane drobnymi upominkami z logo DWT.

Wszyscy uczniowie będą wspominać wizytę „Deutsch-Wagen-Tour" jako ciekawe doświadczenie.

więcej zdjęć w galerii