APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA

28 listopada odbył się uroczysty apel z okazji święta patrona naszej szkoły, w którym wzięły udział wszystkie klasy od I do VI. Apel przygotowała klasa V b pod kierunkiem Bernardy Mormul z udziałem chóru szkolnego pod batutą Zenona Chmielewskiego.

Uczniowie podczas krótkiego montażu słowno – muzycznego przypomnieli nam postać  patrona naszej szkoły Janusza Korczaka. To on w trosce o rozwój i sytuację życiową dzieci rozpoczął walkę o ich prawa. Żądał dla nich równouprawnienia, poważnego traktowania ich problemów i przeżyć, domagał się uznania dziecka za pełnowartościowego człowieka.  Dziś dzięki Korczakowi wszystkie dzieci, na całym świecie mają te same prawa, bez względu na to, jaką mają płeć, narodowość, kolor skóry, jakim językiem mówią, jakie religie wyznają, czy są pełnosprawne, czy niepełnosprawne.

(szerokość: 375 / wysokość: 280)  (szerokość: 375 / wysokość: 280)
  (szerokość: 375 / wysokość: 280)  (szerokość: 375 / wysokość: 280)
                                                                                                                     Więcej zdjęć w galerii                      E.R