4 grudnia klasa 5c wybrała się na wycieczkę do Obserwatorium Geofizycznego w Książu z programu EDUSCIENCE.  Głównym zadaniem Obserwatorium jest prowadzenie bieżącej rejestracji trzęsień ziemi. Podczas zajęć omawiane były zagadnienia dotyczące: rozchodzenia się fal sejsmicznych, poznawania budowy wnętrza Ziemi na podstawie badań sejsmicznych, metod lokalizacji trzęsień ziemi, teorii tektoniki płyt litosfery i granic płyt.

Na warsztatach praktycznego zastosowania matematyki uczniowie dowiedzieli się czy można za pomocą czapki z daszkiem określić szerokość rzeki, czy rzodkiewka i ogórek pomogą nam w odróżnieniu koła od okręgu i elipsy, kiedy powstały symbole matematyczne, czy znak równości jest potrzebny. Uczniowie mieli również okazję liczenia na kalkulatorze z systemem RPN.

                Na zakończenie zajęć uczniowie przeszli jedną ze ścieżek dydaktycznych w okolicy zamku Książ. Zaobserwowali różne formy terenu i dowiedzieli się, w jaki sposób powstały. Poruszali się w terenie korzystając z mapy topograficznej i na jej podstawie orientowali się  w terenie.

Justyna Dziubak-Sobiechowska


(szerokość: 750 / wysokość: 421)
więcej zdjęc w galeriiDRODZY RODZICE PROSIMY O CODZIENNE KONTROLOWANIE ZAPISÓW W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM W KTÓRYM ZAMIESZCZANE SĄ INFORMACJE I ZADANIA PRZYGOTOWANE DLA UCZNIÓW. DYREKTOR I NAUCZYCIELE
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie